Jak zpracovat mnohasetstránkovou knihu s AI

Pěkný den všem. Rád bych s vámi sdílel výsledky mé dnešní spolupráce s ChatGPT:

Jak možná víte, čtu hodně knížek (tady jsou moje oblíbené o inovaci) rád si z nich dělám důkladné a propojené „chytré poznámky“ (viz Můj druhý mozek Zettelkasten).

Poznámky si píšu vlastními slovy, částečně k tomu používám i kindle highlights. Každopádně když začnu číst novou knížku, je fajn mít v poznámkách už připravenou její strukturu, kam své výpisky můžu zadat.

To je překvapivě problém, protože kopírovat obsah z PDF nebo ebookových formátů je složité. Kniha Sport je bolest, kterou zrovna začínám číst, ho pro jistotu ani nemá.

Zkusel jsem tedy nasadit ChatGPT4 (placená verze). S několikasetstránkovým PDF si poradil bezchybně:

Ještě jsem chtěl podkapitoly:

Super, že?

Pokud nemáte přístup k placenému ChatGPT Plus, můžete pro zpracování velkých PDF použít nástroj ChatPDF.com – zdarma, bez registrace. Není bezchybný, ale za mě celkem fajn, zejména s ohledem na cenu.

Jako váš osobní stážista

Jinak připomínám věc, kterou stále opakuji účastníkům mých firemních Školení „Umělá inteligence pro osobní produktivitu“:

ChatGPT je váš osobní stážista. Co byste dělali, kdybyste měli k dispozici skutečného stážistu zadarmo? Jakou práci byste mu zadali? A jakou naopak ne?

Myslím, že tohle je celkem užitečný mentální model, jak o GenAI přemýšlet.

Máte i vy nějaké zajímavé objevy při práci s velkými dokumenty nebo umělou inteligencí obecně? Napište do komentářů!

Líbilo?

Jestli se vám články líbí, rád vám každý čtvrtek pošlu přehled těch nových za předchozí týden:

Autor Jiri Benedikt

Trenér dovedností budoucnosti: Design thinking, Lean, Digi skills. Pomáhám lidem tvořit a růst v digitální době. Chodím po horách, lezu po skalách, ležím v knížkách.

Připojte se k diskuzi

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *