Oba produkty uvedla na trh velká technologická firma s tisíci zaměstnanci a vizionářským leaderem (Ne, Edison nebyl samotářský vynálezce.)
Oba produkty existovaly již dříve, ale nebyly příliš dobré. Tisíce a tisíce testů a prototypů dovedlo firmy k tomu, co skutečně fungovalo. (Ne, Edisonův tým nevynaleznul žárovku, jen ji zlepšil.)
Klíčem k úspěchu nebyl jen produkt samotný, ale i ekosystém dalších produktů a služeb firmy (v případě Edisonových laboratořích to byla výroba a dodávka elektřiny do budov).
Samozřejmě, žárovka zlepšila život lidí asi výrazně více než ipad. Jen mě zaujalo, že Edisonovy laboratoře byl vlastně takový Apple tehdejší doby.
Líbilo?
Jestli se vám články líbí, rád vám každý čtvrtek pošlu přehled těch nových za předchozí týden:
Skleněné baňky vyplněné vakuem s žhnoucím wolframovým vláknem uvnitř. Žárovky kreslím na školeních na flipcharty i virtuální nástěnky jako univerzální symbol nápadů a kreativity. Z reálného světa ale žárovky téměř vymizely. Stejně jako třeba diskety. Ty s námi zůstaly jen v podobě symbolu v levém horním rohu vašich kancelářských programů.…
Představte si fiktivní zemi Kenegal. Má 10 milionů obyvatel, z toho 95 % je očkovaných. Očkovaní mají pětkrát menší šanci se nakazit. Přesto zdravotníci zjistili, že mezi nakaženými je celých 79 % očkovaných! Jak je to možné? Nefunguje vakcína? Právě naopak, toto číslo ukazuje, že očkování funguje dle očekávání. Tomuto…
Autor Jiri Benedikt
Trenér dovedností budoucnosti: Design thinking, Lean, Digi skills. Pomáhám lidem tvořit a růst v digitální době. Chodím po horách, lezu po skalách, ležím v knížkách.
Zobrazit více příspěvků
Napsat komentář